Facebook Pixel Premier League: Θρίαμβος Τότεναμ - Διέλυσε την Άστον Βίλα με 4άρα (Hls)
| 2024-03-10 17:20:00

Θρίαμβος Τότεναμ - Διέλυσε την Άστον Βίλα με 4άρα εκτός έδρας (Highlights)

"Παρέλαση" της Τότεναμ στο Μπέρμιγχαμ, με τους "Πετεινούς" να επικρατούν άνετα της Άστον Βίλα με 4-0.

Η Τότεναμ πήρε τεράστια νίκη μέσα στο «Βίλα Παρκ» του Μπέρμιγχαμ επί της Αστον Βίλα με το εντυπωσιακό 4-0, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Premier League, και μείωσε τη διαφορά στους δύο βαθμούς από την ομάδα του Ουνάι Εμερι, έχοντας μάλιστα κι ένα ματς λιγότερο, διεκδικώντας από αυτήν την τέταρτη θέση της βαθμολογίας και μια θέση στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Η ομάδα του Λονδίνου εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων και προηγήθηκε μέσα σ' ένα τρίλεπτο με τα γκολ των Μάντισον (50') και Τζόνσον (52'). Στη συνέχεια η Βίλα έμεινε με δέκα παίκτες στο 65ο λεπτό, λόγω αποβολής του ΜακΓκιν, και η ομάδα του Αγγελου Ποστέκογλου πέτυχε άλλα δύο γκολ στις καθυστερήσεις, πρώτα με τον Σον (91') και στο 95' με τον Τίμο Βέρνερ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Μάντσεστερ Γ.-Έβερτον         2-0