Facebook Pixel Premier League: Κι άλλη ήττα για τη Νότιγχαμ, ισοπαλία για τη Γουέστ Χαμ!
| 2024-03-10 18:18:00

’’Ζόρια’’ για Νότιγχαμ, την κέρδισε κι η Μπράιτον - Αυτογκόλ Μαυροπάνου και 1 βαθμός για Γουέστ Χαμ! (Hls)

Ακόμη μία ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, ενώ η Γουέστ Χαμ πήρε την ισοπαλία απέναντι στην Μπέρνλι στο φινάλε του ματς.

Premier League: Σπουδαία ματς διεξήχθησαν στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης, με την Μπράιτον να επικρατεί της Νότιγχαμ Φόρεστ με 1-0 και τη Γουέστ Χαμ να μένει στην ισοπαλία με σκορ 2-2 απέναντι στην Μπέρνλι!

Ξεκινώντας από το ματς της ομάδας του Βαγγέλη Μαρινάκη, η Μπράιτον μπόρεσε να ξεπεράσει το ''χαστούκι'' από τη Ρόμα στο Europa League και βρήκε το νικητήριο γκολ χάρη σε λάθος ενός αμυντικού της Φόρεστ, του Άντριου Ομομπαμιντέλε, στο 29ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πασκάλ Γκρος. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν αλλά δεν τα κατάφεραν στην τελική προσπάθεια!

Στο έτερο παιχνίδι, ο Ντάνι Ινγκς στις καθυστερήσεις έδωσε τον βαθμό στη Γουέστ Χαμ η οποία έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Μπέρνλι. Οι ουραγοί της βαθμολογίας προηγήθηκαν με τον Νταβίντ Φοφανά και ο Ντίνος Μαυροπάνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-2. Τα "σφυριά" απάντησαν σκόραραν με τον Λούκας Πακετά και ισοφάρισαν στο φινάλε της αναμέτρησης.