Facebook Pixel Premier League: Η Λίβερπουλ γκέλαρε και αποχαιρετά τίτλο
| 2024-04-27 16:29:00

Άξια της μοίρας της! Η Λίβερπουλ γκέλαρε ξανά και αποχαιρετά τίτλο (Hls)

Ένα... θαύμα ψάχνουν πλέον οι Κόκκινοι για να κατακτήσουν το πρωτάθλημα μετά το 2-2 με Γουέστ Χαμ!

Για τέταρτη φορά στα τελευταία πέντε ματς η Λίβερπουλ αδυνατεί να πάρει το «τρίποντο» της νίκης στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο, σε αναμέτρηση για την 35η αγωνιστική της Premier League, και τέθηκε ουσιαστικά νοκ-άουτ από τη μάχη του τίτλου.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (43΄) με τον Μπόουεν. Η Λίβερπουλ ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο ημίχρονο, αφού κατάφερε να ισοφαρίσει μόλις στο 48΄ με τον Ρόμπερτσον, ενώ στο 65΄ πραγματοποίησε την ανατροπή μετά από αυτογκόλ του Σούτσεκ. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Μιχαϊλ Αντόνιο στο 77΄.

Το πρόγραμμα της 35ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Γουέστ Χαμ-Λίβερπουλ               2-2

(43΄ Μπόουεν, 77΄ Μιχαϊλ Αντόνιο - 48΄ Ρόμπερτσον, 65΄ αυτ. Σούτσεκ)