Facebook Pixel Ίντερ - Έμπολι: Κέρδισε και ετοιμάζεται για το πρωτάθλημα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2024-04-01 23:43:00

Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε για την Ίντερ - Κέρδισε την Έμπολι και ετοιμάζεται για πρωτάθλημα! (Hls)

Οι "νερατζούρι" πήραν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και... καλπάζουν για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Ίντερ δε σταματάει να κερδίζει στο πρωτάθλημα Ιταλίας, καθώς επικράτησε με 2-0 της Έμπολι χάρη σε γκολ των Φεντερίκο Ντιμάρκο και Αλέξις Σάντσες!

Οι "νερατζούρι" πήραν προβάδισμα στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φεντερίκο Ντιμάρκο και προσπάθησαν να σκοράρουν κι άλλα τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

Στο 2ο ημίχρονο, οι παίκτες του Ντάβιντε Νικολά πίεσαν για την ισοφάριση, την οποία δεν τη βρήκαν. Ο Σιμόνε Ιντζάγκι αντικατέστησε τον Λαουτάρο Μαρτίνες που δεν έβαλε γκολ και απογοητεύτηκε από την αλλαγή του, αλλά ο Αλέξις Σάντσες που πήρε τη θέση του "κλείδωσε" τη νίκη στο 81' γράφοντας το τελικό 2-0.