Facebook Pixel Το Αιγάλεω κέρδισε τον Παναθηναϊκό Β με ανατροπάρα!
| 2024-02-05 18:33:00

Το Αιγάλεω κέρδισε τον Παναθηναϊκό Β με ανατροπάρα!

Κι άλλη ήττα για τους Πράσινους.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ μπορεί να προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά έχασε από το Αιγάλεω με σκορ 2-1.

Στο 44ο λεπτό του αγώνα η ομάδα του τριφυλλιού άνοιξε το σκορ με γκολ του Φουρτάδο, μετά από σέντρα του Μαρτίνη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Βάρκα από τα 11 βήματα, μετά από πέναλτι που παραχώρησε ο διαιτητής και για το οποίο φωνάζουν έντονα οι φιλοξενούμενοι. Το Αιγάλεω σκόραρε και δεύτερο γκολ στο 87ο λεπτό του αγώνα με τον Μίσκου και κέρδισε τους τρεις βαθμούς.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης (46΄ Γιουλής), Καρρίκι, Μπλακσον, Γαρουφαλιάς (46΄ Ικεότσα), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (81΄ Μισκού), Ραμίρεζ (30΄Μπαστακός), Νταβιώτης, Σταμένκοβιτς (68΄ Ζαροκώστας)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β: Mαργκόνο, Φικάι, Αθανασακόπουλος (76΄Μαντσίνι), Μαρτίνης, Φουρτάδο , Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης (63΄ Κυριόπουλος), Λάμψιας (76΄ Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς (67΄ Φρόκου), Μπιλάλ (76΄Νταμπίζας).