Facebook Pixel Ραζβάν Λουτσέσκου - Άκης Μάντζιος: Έχει βρει τον... μπελά του με Άκη Μάντζιο ο Λουτσέσκου - Το εντυπωσιακό ρεκόρ του Έλληνα τεχνικού!
| 2023-02-16 17:34:00

Αυτός είναι ο... εφιάλτης του Λουτσέσκου - Δεν τον νικάει με τίποτα!

Το αρνητικό αποτέλεσμα του ΠΑΟΚ από τον Αστέρα στην Τρίπολη, φανέρωσε και την κακή παράδοση που έχει ο Ραζβάν Λουτσέσκου όταν αντιμετωπίζει ομάδες του Άκη Μάντζιου.

Ο ΠΑΟΚ είχε το τρίποντο στα χέρια του μέχρι το 90', αλλά ο Αστέρας με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στις καθυστερήσεις, βρήκε ανέλπιστη ισοπαλία για το τελικό 2-2 στην Τρίπολη! Το αρνητικό αυτό αποτέλεσμα, πάντως, φανέρωσε και την κακή παράδοση που έχει ο Ραζβάν Λουτσέσκου, όταν αντιμετωπίζει ομάδες του Άκη Μάντζιου.

Συγκεκριμένα σε οκτώ αγώνες που έχουν βρεθεί αντιμέτωποι οι δυο τους, ο προπονητής του Αστέρα μετράει 3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες. Μάλιστα και τις δύο φορές που ο Ρουμάνος τεχνικός έχει καταφέρει να πανηγυρίσει, ήταν σε παιχνίδια του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο, μία φορά για το πρωτάθλημα τη σεζόν 2018-2019 (3-0) και μία για το Κύπελλο την ίδια περίοδο (4-2).