ΠΑΟΚ: Το γκολ ισοφάρισης του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ απέναντι στην Ελσίνκι, έχει ξεχωριστή σημασία για τον Κρητικό κεντρικό αμυντικό πέρα από τη συνεισφορά που είχε στην... ''απόδραση'' των «ασπρόμαυρων» από τη Φιλανδία με τη νίκη (2-3).

Ο 19χρονος στόπερ πέτυχε το πρώτο ευρωπαϊκό γκολ της καριέρας του μπαίνοντας έτσι σε μία ξεχωριστή λίστα για τον Δικέφαλο , καθώς έγινε ο νεότερος αμυντικός που σκοράρει για τον ΠΑΟΚ στα Κύπελλα Ευρώπης στην προκειμένη περίπτωση στο Conference League, σε ηλικία 19 ετών, 9 μηνών και 24 ημερών, ενώ ανεξαρτήτως θέσης είναι ο έβδομος νεότερος σκόρερ του ΠΑΟΚ στην Ευρώπη. Για τον Κρητικό στόπερ η χθεσινή αναμέτρηση ήταν η 38η με τα «ασπρόμαυρα» , με 3 γκολ και 1 ασίστ σε συνολικά 3.203 αγωνιστικά λεπτά.

​Πηγή: metrosport.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: "Κεραυνός με Σκάρπα στον Ολυμπιακό - "Γι’ αυτό θέλει να φύγει - Βραζιλία και ξανά Αγγλία λόγω… Μαρτίνεθ"!