Facebook Pixel ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός: Έτσι νίκησε ΜΟΝΟ με 3-0 ο Ολυμπιακός - Οι δύο γκολάρες Ποντένσε, τα... άχαστα και ο χαμός για Ρόντινέι (Vid)
| 2023-10-01 23:00:00

Δείτε τα highlights από το πολύ εύκολο πέρασμα των Πειραιωτών από τα Γιάννινα απέναντι στον ΠΑΣ με τρία γκολ

Ο Ολυμπιακός δεν... αγχώθηκε στους «Ζωσιμάδες», διευρύνοντας το αήττητο σερί του στο εφετινό πρωτάθλημα της Super League και κρατώντας τη θέση του στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας.

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 7η αγωνιστική, πανηγυρίζοντας το πρώτο «τρίποντο» τους στους «Ζωσιμάδες» μετά από δύο χρόνια (τελευταίο ήταν στις 17/10/21 με 2-1).

Ουσιαστικά οι Πειραιώτες εξαργύρωσαν το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο τους και τον... ορεξάτο Ποντένσε, ο οποίος με δύο τέρματα στο 17΄ και στο 23΄ έβαλε τις βάσεις της νίκης. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ροντινέι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε παραπάνω το ΒΙΝΤΕΟ των Highlights!