ΑΕΚ: Η ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία να κλείσει την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος στην κορυφή της Stoiximan Super League, καθώς ισοφαρίστηκε στο 97' από τον Άρη. Η Ένωση για τέταρτη φορά την τρέχουσα περίοδο άφησε δύο βαθμούς μετά το 85ο λεπτό, ενώ είναι η δεύτερη φορά που ισοφαρίζεται μετά το 94'.

Την 10η αγωνιστική, στις 4 Νοεμβρίου, η ΑΕΚ ισοφαρίστηκε στο τελικό 1-1 από την Κηφισιά από τον Βαφέα στο 85’. Στις 21 Δεκεμβρίου, για την 15η αγωνιστική, η «Ένωση» δέχτηκε ψυχρολουσία από τον Πανσερραϊκό με τον Θυμιάνη να εκμεταλλεύεται το λάθος του Αθανασιάδη και να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 94’.

Στις 11 Φεβρουαρίου 2024, για την 22η αγωνιστική, η κεφαλιά του Κεντζιόρα στο 89’ στέρησε από στην ΑΕΚ τη νίκη στην Τούμπα απέναντι στον ΠΑΟΚ. Χθες (3/3) ισοφαρίστηκε με πέναλτι του Μορόν στο 97' και έφτασε συνολικά τους οκτώ χαμένους βαθμούς στα τελευταία λεπτά των αγώνων της.

Πηγή: metrosport.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παρέμβαση Μελισσανίδη μετά το ματς με Άρη - Μίλησε με Αλμέιδα και ποδοσφαιριστές!