Facebook Pixel Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: "Ερυθρόλευκο" το ντέρμπι - Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στον ΠΑΟΚ
| 2022-11-12 19:12:00

"Ερυθρόλευκο" το ντέρμπι - Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στον ΠΑΟΚ

Σημαντική νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ πήρε ο Ολυμπιακός, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Handball Premier, επικρατώντας με σκορ 28-22.

O Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στον ΠΑΟΚ, στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στη Handball Premier, επικρατώντας με 28-22.

Μετά το πρώτο πεντάλεπτο, όπου οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (2-2), ο Ολυμπιακός πάτησε... γκάζι, αποκτώντας διαφορά τεσσάρων τερμάτων (6-2), με τον ΠΑΟΚ να μειώνει στο ελάχιστο (10-9), δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Όμως, και πάλι οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και έφτασαν ξανά τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της (+4), όντας σε θέση οδηγού (16-12) με την έναρξη του δευτέρου μισού της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» δεν άφησαν τον ΠΑΟΚ να πλησιάσει στο σκορ, παίρνοντας «αέρα» πέντε τερμάτων (23-18), το οποίο διεύρυναν στα εφτά (27-20) οκτώ λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, με τους Θεσσαλονικείς να μην καταφέρνουν ν' αντιδράσουν παρά μόνο να μειώσουν στα έξι τέρματα για το τελικό 28-22.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-2, 8-4, 11-9, 13-11, 16-12 (ημ.), 17-14, 20-15, 22-18, 25-19, 27-22, 28-22.

ΠΗΓΗ: sdna.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Απόφαση Μίτσελ για Φορτούνη - Κίνηση ματ σε Αλμέιδα με... Βαλμπουενά - Τον "έφτιαξε" ο Μαρινάκης!