Facebook Pixel Superleague 2: Νίκη... θρίλερ για ΠΑΟΚ Β’ - Έχασε πέναλτι στο 90’ η ΑΕΛ - Σκόραρε και αποβλήθηκε ο Γκορντεζιάνι (vid)
| 2022-11-11 17:33:00

Την πρώτη του νίκη πήρε η δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου του Βορρά στην Superleague 2 περνώντας από την έδρα της ΑΕΛ με 0-1, με τους γηπεδούχους να χάνουν πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Superleague 2: Πολύ σημαντική νίκη για τον ΠΑΟΚ Β' που κατάφερε και κέρδισε την ΑΕΛ, εκτός έδρας, με 0-1 αγωνιζόμενος μάλιστα με 10 παίκτες για το μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου ημιχρόνου λόγω αποβολής του Γκορντεζιάνι για χτύπημα σε αντίπαλό του εκτός φάσης, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι για να ισοφαρίσουν στο 90+1'.

Ο Γκορντεζιάνι ήταν και εκείνος που έδωσε στον ΠΑΟΚ Β' το προβάδισμα στο 31', μετά από ασίστ πάρε-βάλε του Μπράντονιτς, με τον σκόρερ να αποβάλλεται στο 47' με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ η ΑΕΛ είδε τον Πλέγα να εκτελεί πέναλτι στο δοκάρι στο 90+1' και τους Βυσσινί να μένουν στον ένα βαθμό μετά από δύο αγωνιστικές της Superleague 2.