Facebook Pixel Γκέλα που μπορεί να στοιχήσει το CL για Μπιλπάο
| 2024-04-14 23:15:00

Γκέλα που μπορεί να στοιχήσει το CL για Μπιλμπάο - Πήρε βαθμό στο 94’ η Βιγιαρεάλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί οι Βάσκοι λίγες μέρες μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου να ήταν αγκαλιά με την κατάκτηση της νίκης κόντρα στη Βιγιαρεάλ, όμως ένα γκολ του Παρέχα στο 90+4' άλλαξε τα δεδομένα για την έξοδο στο επόμενο Champions League.

La Liga: Το πέναλτι του Παρέχα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, επέτρεψε στη Βιγιαρεάλ να «αποδράσει» με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο, για την 31η αγωνιστική της LaLiga, στερώντας από τους Βάσκους την ευκαιρία να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο την τετράδα.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προέρχονταν από το θρίαμβο στο Copa del Rey, ήταν «αγκαλιά» με το «τρίποντο» μέχρι το 94΄ από το γκολ του Σανσέτ στο 66΄, αλλά η Βιγιαρεάλ δεν το έβαλε κάτω και παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 46΄ (2η κίτρινη και αποβολή του Κομεσάνια), κατάφερε από την άσπρη βούλα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράψει το τελικό 1-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ο λόγος που δεν ανανεώνει ο Κάνααν στο Λιμάνι - Απόφαση Μπαρτζώκα, το… ανακοίνωσε σε Αγγελόπουλους