Facebook Pixel Γι αυτό δεν τελείωσε το ντέρμπι!
| 2014-10-18 20:12:00

Γι αυτό δεν τελείωσε το ντέρμπι!

Αυτός είναι ο λόγος που δεν ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι Άρης – ΠΑΟΚ σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση που υπήρξε μετά από τρεις ώρες ταλαιπωρία...

Τραγικές και απαράδεκτες καταστάσεις είχαμε στο μεγάλο ντέρμπι μεταξύ του Άρη και του ΠΑΟΚ στο Αλεξάνδρειο, το οποίο διεκόπη 42 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου και δεν ξεκίνησε ποτέ (διαβάστε το σχετικό ρεπορτάζ ΕΔΩ).

Το ντέρμπι που μας... ταλαιπώρησε για περίπου 3 ώρες, διεκόπη σύμφωνα με την επίσημη ενημέρωση για έναν λόγο! Για μη έγκαιρη εκκένωση του γηπέδου...

Αυτό αναφέρει ο κομισάριος του αγώνα κύριος Τσούλης, ο οποίος με δηλώσεις του στη NOVA ανέφερε πως 1 ώρα και 10 λεπτά μετά την εντολή των διαιτητών να εκκενωθεί το ματς, στο Αλεξάνδρειο παρέμεναν γύρω στα 300-400 άτομα.

Το παιχνίδι δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, ο ΠΑΟΚ θα πάρει τη νίκη στα χαρτιά, ο Άρης θα τιμωρηθεί πολύ βαριά και το ελληνικό μπάσκετ θα περιμένει μία άλλη φορά να... ξημερώσει!