Facebook Pixel ΑΕΚ-Αστέρας 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-08-25 20:15:00

ΑΕΚ-Αστέρας 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άλβαρεζ ανοίγει το σκορ για τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ. Τραγικό λάθος δύο έμπειρων παικτών της ΑΕΚ στη φάση του γκολ. Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα από τον sportdog.

Λήξη αγώνα

92' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ντινιωτάκης στη θέση του Ναβάρο.

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

86' Ο Ναβάριο βγήκε τετ α τετ για τον Αστέρα αλλά ο Κωνσταντόπουλος μπλόκαρε το πλασέ.

85' Κίτρινη κάρτα στον Φραγκουλάκη.

81' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Στη θέση του Γροντή ο Σταματής.

80' Κίτρινη κάρτα στον Φουρτάδο

74' Σέντρα από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Λαγός κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά ο Φούλοπ απέκρουσε με τα πόδια.

67' -Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ: Ο Φουρτάδο στη θέση του Παυλή και ο Γκερέιρο αντί του Φούντα.

64' Γκολ για τον Αστέρα: Ύστερα από λάθος του Γιάγκο, ο Σανκαρέ έκανε σέντρα σουτ, ο Κωνσταντόπουλος έκανε ασταθή απόκρουση και ο Άλβαρεζ από κοντά έκανε το 0-1.

61' Τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από γύρισμα του Κουρέλλας από αριστερά στο κέντρο της περιοχής, ο Γροντής έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

60' Κίτρινη στον Κοντοέ

59' -Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Μπακασέτας έξω, μέσα ο Φραγκουλάκης.

56' Μακρινό σουτ του Ράγιος, μπλόκαρε εύκολα ο Κωνσταντόπουλος.

51' Ωραία προσωπική ενέργεια από τον Λαγό, ο οποίος πέρασε όλη την άμυνα του Αστέρα από αριστερά, μπήκε στην περιοχή αλλά κλείστηκε με αποτέλεσμα το σουτ που επιχείρησε να αποκρούσει ο Φούλοπ σε κόρνερ.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

-Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Ενρίκε αντί του Κουρμπέλη.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

40' Καλό σουτ του Φούντα εκτός περιοχής, ο Φούλοπ απέκρουσε. Η καλύτερη στιγμή για την ΑΕΚ και του αγώνα μέχρι στιγμής.

36' Σουτ του Αρκούδα από μακριά, μπλόκαρε ο Φούλοπ.

30' Σουτ του Μπακασέτα από καλή θέση, η μπάλα έφυγε άουτ. Λάθος του Γιάγκο στο ξεκίνημα της φάσης.

29' 52% η κατοχή για τον Αστέρα

23' Ωραία σέντρα σουτ του Ράγιος από αριστερά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά πέρασε δίπλα από το οριζόντιο δοκάρι του Κωνσταντόπουλο και έφυγε εκτός περιοχής.

20' Σουτ του Φούντα εκτός περιοχής η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

17' Χωρίς καμιά φάση ακόμα το ματς. Πολύ πάθος και τρέξιμο από τους παίκτες της ΑΕΚ, αλλά με λάθη στις μεταβιβάσεις. Πιο ψύχραιμος ο Αστέρας.

10' Με δέκα παίζει εδώ και λίγη ώρα η ΑΕΚ καθώς ο Παυλής δέχεται ψυκτικό από τον φυσιοθεραπευτή της ομάδας, Νίκο Πανταζή.

8' Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. Καμία αξιόλογη οργανωμένη ενέργεια μέχρι στιγμής.

4' Καλή μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Φούντα, η μπάλα πέρασε λίγο πιο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φούλοπ και κατέληξε άουτ.

1' Έναρξη αγώνα

ΑΕΚ (Βλάχος): Κωνσταντόπουλος, Αρκούδας, Κοντοές, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Γιάγκο, Λαγός, Γροντής, Κουρέλλας, Φούντας, Παυλής

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Πιπίνης, Ουσέρο, Ράγιος, Τσαμπούρης, Άλβαρεζ, Μπακασέτας, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Ναβάρο, Κουρμπέλης.