Facebook Pixel ΟΦΗ-ΑΕΚ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-09-23 20:03:00

ΟΦΗ-ΑΕΚ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Φουρτάδο στο 43' μειώνει σε 2-1. Με δύο πέναλτι προηγήθηκε ο  ΟΦΗ.  Live η εξέλιξη του ματς από τον σκύλο.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

84' -Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Λαμπρόπουλος αντί Μπανούση.

83' Ο Κοντοές ζητάει πέναλτι σε ένα κόψιμο αμυντικού του ΟΦΗ, το οποίο ήταν καθαρό.

81' Καταπληκτική απόκρουση του Γουναρίδη στην κεφαλιά του Γιάγκο.

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

80' Κίτρινη κάρτα στον Χαριτωνίδη

75' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Νικολιάς αντί του τραυματία Κατσικοκέρη.

75' Δεύτερη σωτήρια επέμβαση από τον Αραμπατζή ο οποίος αυτή τη φορά σταμάτησε τον Σίσιτς.

73' Αποκρούει ο Αραμπατζής το σουτ Καπουράνη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε άλλο ένα λάθος του Γιάγκο.

71' Κεφαλιά του Φουρτάδο, καταπληκτική απόκρουση από τον Γουναρίδη στον αέρα!

66' Κίτρινη στον Μονιάκη.

65' Kαλή εκτέλεση φάουλ από τον Φουρτάδο, ο Ιωαννίδης έδιωξε σε κόρνερ πριν η μπάλα σκάσει στο χορτάρι και τα πράγματα γίνουν δύσκολα για τον Γουναρίδη.

58' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Σίσιτς βγήκε τετ α τετ με τον Αραμπατζή, ο οποίος απέκρουσε με το ένα χέρι και ο Κουτρουμπής απομάκρυνε πάνω στην γραμμή.

57' Χλιαρό σουτ του Φουρτάδο από καλή θέση, η μπάλα πάνω στον Γουναρίδη.

56' -Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Καπουράνης αντί του Κουτσιανικούλη.

52' Ο Αραμπατζής αποκρούει σε κόρνερ την εκτέλεση φάουλ του Ιωαννίδη.

47' Κίτρινη στον Φουρτάδο.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Δυο αλλαγές για την ΑΕΚ: Ο Κατσικοκερης αντί του Φούντα και ο Γκερέιρο αντί του Κορδέρο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

43' Γκολ για την ΑΕΚ: Ο Φουρτάδο με τακουνάκι ύστερα από σουτ του Κατίδη μειώνει σε 2-1.

41' Γκολ για τον ΟΦΗ: Ο Ιωαννίδης ευστοχεί από την άσπρη βούλα

40' Δεύτερο πέναλτι για τον ΟΦΗ, ύστερα από ανατροπή του Σίσιτς από τον Αρκούδα.

39' Κεφαλιά του Κατίδη άουτ.

36' Σουτ του Φούντα από πλάγια αριστερά άουτ.

35' 24-29 λάθη για τις δύο ομάδες. Κάνουν σχεδόν 2 λάθη ανά λεπτό.

28' Πάλι ολιγωρία της άμυνας της ΑΕΚ. Ο Αραμπατζής βγηκε αρκετα εξω από τα γκολποστ για να διώξει, ο Μπανούσης πήρε το ριμπάουντ, προσπάθησε να τον κρεμάσει αλλά στόχευσε αουτ.

23' Σέντρα του Κατίδη από δεξιά, ο Φούντας έπιασε το πλασέ από κοντά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

17' Γκολ για την ΟΦΗ: Ο Σίσιτς είναι εύστοχος απο τα 11 βήματα.

16' Πέναλτι για τον ΟΦΗ: Ύστερα από λάθος διώξιμο του Κουτρουμπή, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Ιωαννίδη και ο Κορδέρο αναγκάστηκε να κάνει πέναλτι.

Σχόλιο: Η φάση με τον Κουτσιανικούλη στο 4' είναι η μοναδική ευκαιρία μέχρι στιγμής στο πρώτο 15λεπτο. Κακός ο ρυθμός του αγώνα. Πολλές δυνατά μαρκαρίσματα από πλευράς των παικτών της ΑΕΚ.

14' Ο Βαγγέλης Βλάχος αλλάζει θέση στα ακραία μπακ. Ο Κοντοές πήγε δεξιά και ο Αρκούδας αριστερά.

7' Κίτρινη στον Παπάζογλου. Άδικη κάρτα καθώς ο παίκτης του ΟΦΗ ήταν εκτός περιοχής στο βολέ του Αραμπατζή.

4' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι. Ο Σίσιτς έβγαλε τον Κουτσιανικούλη απέναντι από τον Αραμπατζή αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε σε κόρνερ.

1' Έναρξη αγώνα

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Βερόν, Μπανούσης, Χαριτωνίδης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Ζαχαράκης, Ιωαννίδης, Σόουζα, Σίσιτς

ΑΕΚ (Βλάχος): Αραμπατζής, Αρκούδας, Γιάγκο, Κουτρουμπής, Κοντοές, Ρίκκα, Κορδέρο, Κατίδης, Γροντής, Φούντας, Φουρτάδο