Facebook Pixel Και πώς να μη πάει Super League;
| 2013-04-15 21:02:00

Και πώς να μη πάει Super League;

Ο Απόλλων αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να γυρίσει το ματς (4-2) στη Ριζούπολη κόντρα στη Λάρισα και να βρεθεί καβάλα στ΄ άλογο για την άνοδο!

Φουλ για το πρωτάθλημα της Football League πάει ο Απόλλωνας! Η Λάρισα αν και προηγήθηκε στη Ριζούπολη με το γκολ του Αλεξάντροβιτς στο 20΄ δεν κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα. Πριν φύγει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με αυτογκολ του Παπαγεωργίου και στην επανάληψη έκαναν την ανατροπή με το πέναλτι του Κατσίκη στο 48΄.

Η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Αλεξάντροβιτς δέκα λεπτά αργότερα, αλλά ο Απόλλων με τον Μανια στο 66΄ και τον Μπάρκογλου στις καθυστερήσεις έφτασε στη νίκη με 4-2.