Facebook Pixel Αστέρας-Απόλλων 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2013-09-01 20:58:00

Αστέρας-Απόλλων 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη της αναμέτρησης της Τρίπολης.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Γκολ για τον Αστέρα: Ο Μπαράλες βγήκε τετ α τετ με τον Τζόρβα και έκανε 2-0.

86' Αλλαγή για τους Αρκάδες. Γκρατσίνι αντί Ναβάρο

85' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα.  Η μπάλα στρώθηκε στον Μίνγκα το σουτ του οποίου έφυγε άουτ.

82' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο αντί του Ζαραδούκα

81' Καλό σουτ από τον Ντε Μπλάσις μπλοκάρει ο Τζόρβας

-76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης αφήνει την θέση του στον Μίνγκα

69' Σουτ του Μπαράλες άουτ...

66' Μακρινό σουτ από τον Άλβαρες, δεν ανησυχεί ο Ερνάντεζ

62' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

54' -Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά αποχωρεί και μπαίνει ο Έγκον

51' Γκολ για τον Αστέρα: Ύστερα από σέντρα από αριστερά, ο Δεληζήσης δεν διάβασε καλά τη φάση και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

47΄ Κεφαλιά του Ντε Μπλάσις η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του Απόλλωνα αλλά ο Τζόρβας μπλόκαρε

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42' Νέα ευκαιρία για τον Ασγτέρα. Κεφαλιά του Μπαράλες με τον Τζόρβα να αποκρούει σε κόρνερ

33' Σουτ του Κοντοέ ήταν κακό όμως...

31' Ευκαιρία για τον Αστέρα, μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Γκοϊάν, ο οποίος αν και ήταν μόνος δεν έπιασε γεμάτο το σουτ και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Τζόρβα.

Έχουμε φτάσει στο 28λεπτό και με το ζόρι συγκρατιόμαστε να μην κοιμηθούμε... Πολύ κακό παιχνίδι.

8' Κεφαλιά του Τσιλιγκίρη άουτ

6' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκουέλα, η μπάλα κόντραρε στον Ουσέρο και κατέληξε κόρνερ

1' Έναρξη αγώνα

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Χερνάντεζ, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Κοντοές, Γκόιαν, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Μπακασέτας, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο, Τζερόνιμο

Απόλλων Σμύρνης : Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Παπαζαχαρίας, Δεληζήσης, Αλβάρεζ, Κόρμπος, Καμαρά, Πετρόπουλος, Τσιλιγκίης, Γκουέλα