Η ομάδα του Βόλου πήγαινε στη Κομοτηνή με το υπέρ της 2-1 από το πρώτο ματς, με τον Πανθρακικό να πέφτει... θύμα έκπληξης όπως και οι Λεβαδειακός, ΠΑΣ. Από το πρώτο ημίχρονο ο Πανθρακικός είχε πάρει προβάδισμα πρόκρισης με τα γκολ των Τζάνη και Ιγκόρ στο 16΄ και στο 32΄ αντίστχοια, όμως η Νίκη κατάφερε να στείλει το ματς στη παράταση.

Στο 81΄ λοιπόν ο Ανιέτε μείωσε σε 2-1, το σκορ έμεινε μέχρι το τέλος του 90λέπτου και φτάσαμε στη παράταση. Γκολ δεν μπήκε ούτε εκεί και η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι! Εύστοχος ο Ανιέτε, δοκάρι ο Πόποβιτς, μέσα ο Μανουσάκης και η Νίκη έπαιρνε το προβάδισμα με 2-0! Ο Παπαγεωργίου έκανε το 2-1, 3-1 ο Ριβιέρα για τους Βολιώτες, άουτ ο Ιγκόρ και ο Παπαδόπουλος κάνει το 4-1 για να στείλει τη Νίκη στους «16»!