Facebook Pixel Aπολλωνάρα... μείνε!
| 2014-01-12 20:10:00

Aπολλωνάρα... μείνε!

Με 4-0 διέλυσε ο Απόλλωνας στη Ριζούπολη τον ΠΑΣ και με τέτοιες εμφανίσεις πώς να πέσει; Δύο γκολ ο Μίνγκας και από ένα Φαρινόλα και Νταλμπεργκ.

Μετά την έλευση του Σάντσες στη Ριζούπολη ο Απόλλωνας είναι άλλη ομάδα και το δείχνει! Νίκη με 4-0 επί του ΠΑΣ και η «ελαφρά ταξιαρχία» αρχίζει να παίρνει ανάσες για την παραμονή στη Super League.

O Απόλλωνας πίεζε από την αρχή για το γκολ, όμως αν και άργησε μπήκε στο καλύτερο χρονικό σημείο. Δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και ο Μίνγκας που έκανε εξαιρετική εμφάνιση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Με την ψυχολογία στα ύψη οι γηπεδούχοι μπήκαν για να καθαρίσουν το ματς και το κατάφεραν. Στο 49΄ ο Νταλμπεργκ σκόραρε με κεφαλιά για το 2-0, ενώ 10λεπτά αργότερα ο Μίνγκας με διαγώνιο σουτ, αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε, έγραψε το 3-0!

4-0 με τον Φαρινόλα και το ωραίο του πλασέ στο 70΄ για να έρθει ο θρίαμβος στη Ριζούπολη και την ομάδα του Σάκη Τσιώλη στο καναβάτσο.