Facebook Pixel Aνατροπή και σώθηκε!
| 2014-02-22 20:17:00

Aνατροπή και σώθηκε!

Ντεμπούτο με νίκη για τον Αναστόπουλο στο πάγκο του Πανιωνίου! Με ανατροπή και με πέναλτι στο οποίο φωνάζουν οι γηπεδούχοι, ο «ιστορικός» πέρασε με 2-1 από τη Ριζούπολη και έκανε νίκη παραμονής! Άμπροουζ το γκολ του Απόλλωνα, Λάζνικ τα δύο του Πανιωνίου.

Μάχη για την παραμονή έδιναν Απόλλων και Πανιώνιος στη Ριζούπολη, αλλά η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήταν αυτή που πανηγύρισε και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα!

Ο Απόλλωνας ωστόσο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ με τον Άμπροουζ στο 16΄, αλλά η συνέχεια ήταν διαφορετική...

Με αρκετούς Νεοσμυρνιώτες να έχουν ανέβει μέχρι τη Ριζούπολη, ο Πανιωνίος με τον Λάζνικ έκανε την μεγάλη ανατροπή πριν φύγει το ημίχρονο! Στο 31΄ με ωραίο πλασέ του Αυστριακού έγινε το 1-1, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Ντούνης κέρδισε πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν και ίσως είχαν δίκιο, αν και δεν υπάρχει το... γνωστό δυναμόμετρο, αλλά το πέναλτι είχε δοθεί. Ο Λάζνικ στην εκτέλεση και 2-1 για τον Πανιώνιο, ο οποίος κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος και πήρε τρεις βαθμούς «χρυσάφι».