Facebook Pixel Το... δώρο του Δέλλα στον Ολυμπιακό!
| 2015-10-17 22:40:00

Το... δώρο του Δέλλα στον Ολυμπιακό!

Οι Πειραιώτες στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν ...δύο επίπεδα πάνω από την ΑΕΚ και σε αυτό βοήθησε σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό ο Τραϊανός Δέλλας.

Τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι και παρότι το σκορ ήταν στο 1-0, ουδείς μπορούσε να φανταστεί πως ο Ολυμπιακός θα έκανε... περίπατο στην επανάληψη. Η Ένωση ήταν άριστα στημένη, είχε «εγκλωβίσει» τους γηπεδούχους και είχε... όλα τα φόντα για να βρει και γκολ.

Στην επανάληψη οι Πειραιώτες ξεκίνησαν καλύτερα, όμως η ΑΕΚ το ισορρόπησε γρήγορα και τη στιγμή που περίμενες το... ξέσπασμα των Κιτρινόμαυρων, εμφανίστηκε ο Δέλλας και τα έκανε μαντάρα. Ο κόουτς της ΑΕΚ αποφάσισε (σωστά) να ρίξει στο ματς τον Μπουονανότε, για να κυνηγήσει κάτι καλύτερο, όμως έβγαλε τον Σιμόες και έκανε το καλύτερο δώρο στον αντίπαλό του.

Αφήνοντας πλέον την ΑΕΚ μόνο με τον Γιόχανσον στο κέντρο, ο Ολυμπιακός ανέβασε ρυθμούς, ο Τσόρι βρήκε χώρο και άρχισε τις βόλτες και πολύ γρήγορα το 1-0, έγινε 4-0...