Facebook Pixel Τέσσερα γκολ ο Καρέλης, σημείωσε ρεκόρ που δεν... σπάει με τίποτα!
| 2016-09-22 00:12:00

Τέσσερα γκολ ο Καρέλης, σημείωσε ρεκόρ που δεν... σπάει με τίποτα!

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται ο Έλληνας επιθετικός, ο οποίος στο ματς Κυπέλλου της Γκενκ πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του, τα τρία από αυτά μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο!

Έτσι λοιπόν, με την σημερινή του επίδοση έκανε ένα εντυπωσιακό ρεκόρ, καθώς πέτυχε τα περισσότερα γκολ Ελληνα ποδοσφαιριστή σε ένα ματς στο εξωτερικό!

Ο στράικερ της Γκενκ σε μια απίστευτη βραδιά πέτυχε και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του μέσα σε 35 λεπτά, στον εκτός έδρας αγώνα κυπέλλου εναντίον της ερασιτεχνικης Ααλστ (σκορ 0-4).

Σίγουρα... βοήθησε και η δυναμική του αντιπάλου, όμως το γεγονός ότι ο Καρέλης σκόραρε διαδοχικά στο 16΄, το 24΄, το 45΄ και το 51΄ είναι ένα επίτευγμα που πολύ δύσκολα θα καταφέρει να προσπεράσει οποιοσδήποτε Ελληνας ποδοσφαιριστής στο μέλλον.