Facebook Pixel Sportdog.gr | «Γκέλαρε» η Ρεάλ στο Μπιλμπάο, διπλό με… ζόρια και ανατροπή για Μπάρτσα (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2018-09-15 23:48:00

Δύσκολο βράδυ για τη Βασίλισσα.

Στο 1-1 έμεινε η Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της Ατλέτικ Μπιλμπάο, καθώς είχε διαφορετική εικόνα στα δύο ημίχρονα και δεν πρόλαβε να διορθώσει τα… χάλια του πρώτου 45λεπτου.

Οι Βάσκοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 32΄με τον Μουνιαϊν, ενώ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, το οποίο ακυρώθηκε σωστό ως οφσάιντ. Στην επανάληψη η Ρεάλ ανέβασε στροφές, ο Ίσκο ισοφάρισε σε 1-1 στο 63’, όμως παρά τις πολλές ευκαιρίες που έχασαν μέχρι το 90’, η ολική ανατροπή δεν ήρθε ποτέ.

Νωρίτερα, η Μπαρτσελόνα αν και βρέθηκε επίσης πίσω στο σκορ μόλις στο 12στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ, τελικά πήρε τη νίκη με 2-1 με γκολ των Σουάρες και Ντεμπελέ!