ΑΕΚ - Νίκος Κωστένογλου: Σε δύσκολη θέση βρίσκεται στην Ένωση ο Έλληνας τεχνικός.

Πώς και πώς ήθελαν στην ομάδα τη νίκη επί του Παναθηναϊκού, προκειμένου να πάρουν βαθμολογική ανάσα αλλά και για να αλλάξει η ψυχολογία. Και η αλήθεια είναι ότι μέχρι το 65ο λεπτό την κρατούσαν στα χέρια τους, με το σκορ στο 2-0...

Παρόλα αυτά με την τεράστια ανατροπή τού Παναθηναϊκού μέσα σε 25 λεπτά το 2-0 έγινε 3-2 και ο Νίκος Κωστένογλου είδε την ΑΕΚ να φεύγει με κατεβασμένο κεφάλι από το γήπεδο.

"Νίκο, αγαπάς την ΑΕΚ, αλλά αυτά που έκανες... ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!", γράφει σήμερα πρωτοσέλιδα η Ώρα, ξέχωρα από το κράξιμο σε όλη την ομάδα για την ήττα σε ένα δικό της παιχνίδι.

Σε άλλο σημείο συμπληρώνει: "Η Ένωση πλήρωσε το λάθος να πορευτεί χωρίς κανονικό προπονητή - Δεν μπορεί να το έκανε αυτό! Έβγαλε μετά το 2-2, τους κορυφαίους του γηπέδου, Ολιβέϊρα και Βέρντε"!

Όπως καταλαβαίνει κανείς η θέση στην οποία βρίσκεται ο Κωστένογλου είναι πολύ δύσκολη και όλοι εντός της ημέρας περιμένουν εξελίξεις...