Facebook Pixel Ολυμπιακός - Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Άνοιξε το σκορ ο Ελ Αραμπί που έγραψε ιστορία - Ισοφάρισαν άμεσα οι Γερμανοί (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-11-04 20:18:00

Άνοιξε το σκορ ο Ελ Αραμπί που έγραψε ιστορία - Ισοφάρισαν άμεσα οι Γερμανοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Άνοιξε το σκορ ο Ελ Αραμπί που έγραψε ιστορία -  Ισοφάρισαν άμεσα οι Γερμανοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Μαροκινός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μόλις στο 12', φτάνοντας τα 16 γκολ με τα Ερυθρόλευκα σε αγώνες ευρωπαϊκών διοργανώσεων και έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της ομάδας, όμως μόλις τέσσερα λεπτά ο Κάμαντα ισοφάρισε για την Άιντραχτ.

Ολυμπιακός - Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Μόλις στο 12' οι Ερυθρόλευκοι κατάφεραν να βρουν δίχτυα στον αγώνα με τους Γερμανούς, όταν ο Ελ Αραμπί εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ονιεκούρου και από κοντά έκανε το 1-0.

Μάλιστα για τον Μαροκινό φορ αυτό ήταν το 16ο τέρμα σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις με του Πειραιώτες, κάτι που τον ανέβασε στην κορυφή της σχετικής λίστας αφήνοντας πίσω τους Τζόρτζεβιτς και Μήτρογλου στα 15.

Η χαρά όμως των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, μιας και μόλις τέσσερα λεπτά μετά ο Καμάντα θα βγει στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο τελείωμα θα κάνειτο 1-1.