Facebook Pixel Αστέρας ο Μπαρτολίνι!
| 2012-02-12 20:10:00

Αστέρας ο Μπαρτολίνι!

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα πραγματοποίησε ο Αστέρας Τρίπολης! Οι Αρκάδες επικράτησαν 1-0 του Λεβαδειακού στη Λιβαδειά χάρη στο γκολ του Μπαρτολίνι στο 85'!

Το ματς ήταν πολύ κακό στο πρώτο ημίχρονο. Ο ρυθμός ήταν κακός και οι φάσεις λιγοστές. Έφταιγε βέβαια και ο κακός αγωνιστικός χώρος, αφού η μπάλα έκανε τα δικά της κόλπα όποτε έσκαγε στο έδαφος. Μέχρι τη συμπλήρωση του δεκάλεπτου δεν είχε γίνει ούτε σουτ! Από το 12' με το σουτ του Φορμίκα, άρχισαν να ξυπνούν λιγάκι οι θεατές, από τον λήθαργο της έναρξης. Στο 15' ο Λεβαδειακός έκανε μια καλή ευκαιρία με την κεφαλιά του Ζησόπουλου να αποκρούεται από τον Χακόμπο, ο οποίος 7 λεπτά αργότερα πήγε να κάνει την κοτσάνα της αναμέτρησης που αν έμπαινε θα ήταν σίγουρα το γκολ της αγωνιστική! Ο Χακόμπο έκανε το βολέ, ο Λισγάρας ήταν κοντά του, γύρισε το σώμα του, η μπάλα βρήκε πάνω του και έφυγε άουτ. Το ματς συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με το ημίχρονο και όπως ήταν φυσικό με αυτό το φτωχό θέαμα διατηρήθηκε το 0-0...

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του ματς άλλαξε αισθητά. Οι δυο ομάδες είχαν αμφότερες ευκαιρίες για να βρούνε δίχτυα, η χαρακτηριστικότερη όλων όμως ήταν του Λεβαδειακού στο 79', όταν ο Σουμπίνιο τσίμπησε την μπάλα από τον Χακόμπο, αλλά ο Πιπίνης την απομάκρυνε πάνω στη γραμμή! Η ομάδα πάντως που κατάφερε να βρει δίχτυα ήταν ο Αστέρας. Ο Πουλίδο σούταρε η μπάλα κόντραρε και στην κενή εστία ο Μπαρτολίνι πάγωσε την Λιβαδειά ανοίγοντας στο σκορ, με το 0-1 να διατηρείται μέχρι το τέλος. Το σκορ πάντως θα μπορούσε να λήξει ισόπαλο, καθώς οι γηπεδούχοι δικαίως διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε τράβηγμα του Ζησόπουλου από τον Πουλίδο.

94' -Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο δίνει τη θέση του στον Λαδάκη.

90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

85' Γκολ για τον Αστέρα:  Ο Πουλίδο σούταρε η μπάλα κόντραρε και σε κενή εστία ο Μπαρτολίνι πάγωσε την Λιβαδειά ανοίγοντας το σκορ. 0-1

82' -Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Τόμας δίνει τη θέση του στον Μελισσά.

80' Ωραία ενέργεια του Ράγιος, αλλά διώχνει ο Κυριακίδης σε κόρνερ.

79' Ο Σουμπίνιο «τσίμπησε» την μπάλα από τον Χακόμπο, όμως ο Πιπίνης απομάκρυνε την μπάλα πάνω στην γραμμή !

78' Ωραία προσπάθεια του Βασιλείου αλλά το σουτ του βγήκε άουτ.

71' Μακρινό σουτ του Ροτζέριο άουτ.

69' -Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ροτζέριο στη θέση του Μπρέσκα.

67' -Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Φαβάλι.

65' Μακρινό σουτ του Μπρέσκα, μπλοκάρει, μετά από φάουλ του Ουσέρο, ο Κυριακίδης.

64' Σουτ του Κοιλιάρα αλλά μπλοκάρει ο Χακόμπο.

62' Κεφαλιά του Μεντί άουτ.

57' -Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σολάκης στη θέση του Φορμίκα.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

-Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κοιλιάρας θα περάσει στο παιχνίδι στη θέση του Πόποβιτς.

45'+1' Λήξη ημιχρόνου.

40' Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι του Λεβαδειακού.

38' Μακρινό σουτ του Λισγάρα, μπλοκάρει ο Χακόμπο.

33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, μπλοκάρει ο Χακόμπο.

31' Κίτρινη κάρτα σε Μπαρτολίνι και Χακόμπο του Αστέρα.

22' Απίστευτη φάση στο παιχνίδι. Ο Χακόμπο έκανε το βολέ, ο Λισγάρας ήταν κοντά του, γύρισε το σώμα του, η μπάλα βρήκε πάνω του και έφυγε άουτ. Θα ήταν σίγουρα το γκολ της αγωνιστικής.

15' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, αλλά την ωραία κεφαλιά του Ζησόπουλου, έδιωξε ο Χακόμπο.

13' Σουτ του Ουσέρο άουτ.

12' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Φορμίκα αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

1' Έναρξη αναμέτρησης

Λεβαδειακός (Παράσχος): Κυριακίδης, Σουμπίνιο, Γαβάλι, Μουλόπουλος, Ζησόπουλος, Μεντί, Λισγάρας, Κόρμπς, Τόμας, Βασιλείου, Πόποβιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Χακόμπο, Μπαρτολίνι, Πουλίδο, Τσαμπούρης, Αλβάρεζ, Πιπίνης, Ράγιος, Ουσέρο, Χουανίτο, Φορμίκα, Μπρέσκα.