Facebook Pixel Premier League: Επιτέλους... γκολ και βαθμός για την Έβερτον με σωτήρια επέμβαση στο 90+9’! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-09-02 17:12:00

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην 3η αγωνιστική προκειμένου η Έβερτον να πετύχει τα πρώτα της γκολ και να πάρει τον πρώτο της βαθμό, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Premier League: Τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη έκλεισαν, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Έβερτον, μετά το σημερινό μεταξύ τους 2-2 στο Μπράμαλ Λέιν για την 4η αγωνιστική της Premier League.

Οι δύο ομάδες προέρχονταν από τρεις διαδοχικές νίκες και ήθελαν για τον ίδιο λόγο το «τρίποντο» στο παιχνίδι, παρ΄ όλα αυτά περιορίστηκαν στον ένα βαθμό, τον πρώτο τους στο πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους να τα έχουν και με την τύχη τους, καθώς δύο φορές είδαν τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Τα «ζαχαρωτά» προηγήθηκαν με τον Ντουκουρέ στο 14΄, αλλά πριν την κλείσει το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν ανατρέψει τα εις βάρος τους δεδομένα και με το αυτογκόλ του Πίκφορντ στις καθυστερήσεις προηγήθηκαν με 2-1.

Ο Ντανζούμα στο 55΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πίκφορντ έκανε σωτήρια επέμβαση σε κεφαλιά του ΜακΜπέρνι, με τη μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι.

Η Σέφιλντ είχε κι άλλο δοκάρι στο 45΄+3 μετά από σουτ του Άρτσερ.