Facebook Pixel ΠΑΟΚ - Superleague 2: Απολαυστική ματσάρα και 3-3 το ΠΑΟΚ Β’-Μακεδονικός - Στο 93’ ισοφάρισε ο Δικέφαλος! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2023-03-18 16:17:00

Σε ένα από τα πιο χορταστικά ματς της σεζόν, οι Θεσσαλονικείς έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις.

Με την αναμέτρηση στο γήπεδο της Ευκαρπίας, στη Θεσσαλονίκη, άνοιξε σήμερα η αυλαία για τη 15η αγωνιστική, στον Α’ όμιλο, της Super League 2.

Μάχη που κρίθηκε στις καθυστερήσεις και έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 3-3. Ο ΠΑΟΚ Β’ προηγήθηκε με 1-0, ο Μακεδονικός, όμως, έκανε την ολική ανατροπή και προηγήθηκε, στο 81’- με εύστοχο χτύπημα πέναλτι- με 2-3. Ο «Δικέφαλος» σκόραρε ξανά στο 92’, με συνέπεια το τελικό αποτέλεσμα.

15. Απόλλων Λάρισας          4  -12 αγ.

*Με αφαίρεση τριών (3) βαθμών τιμωρήθηκε ο Απόλλων Λάρισας από το Διαιτητικό Δικαστήριο.