Facebook Pixel ΠΑΟΚ – Άρης: 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-09-30 22:28:00

ΠΑΟΚ – Άρης: 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Εντυπωσιακός ο ΠΑΟΚ... κάνει πλάκα στο ημίχρονο! Δύο γκολάρες από Λόρενες και Αθανασιάδη, τα άλλα Κατσικάς και Φωτάκης. Μείωσε ο Αγκάνθο. Με 9 ο ΠΑΟΚ, με 10 ο Άρης! Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.

90+10` Λήξη του ματς

90+10` Αποβάλλεται και ο Δώνης!

90+8` Aπευθείας κόκκινη κάρτα στον Λόρενς! Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για Γιαννιώτα! Με 9 ο ΠΑΟΚ, με 10 ο Άρης

90+2` Κεφαλιά του Αγγελούδη, με υπερένταση ο Γλύκος σε κόρνερ

90+1` Δεύτερη κίτρινη και αποβολή ο Κατσικάς

90` Ο Πέλκας στη θέση του Κλάους

88' Μοίρασε κίτρινες ο Κάκος: Αγκάνθο, Γιαννιώτας, Παπαστεριανός, Κατσικάς, Σταφυλλίδης

87' Ο Δώνης καλεί κοντά του τον Καπετάνο και του δίνει το χέρι για να λήξει το θέμα.

86' Ξεφεύγει η κατάσταση
με τον Παπαστεριανό να έχει έναν εντονότατο διάλογο με τον πάγκο του ΠΑΟΚ.

84' Ένταση στο παιχνίδι με τους παίκτες των δύο ομάδων να... μαλώνουν έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ.

80' Κακό ματς και αργός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο...

79'
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης πέρασε στην θέση του Ρομπέρ

76' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για χτύπημα στον Γιαννιώτα

72' Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη

67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης πέρασε στην θέση του Κάτσε

63' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγγελούδης στην θέση του Καζναφέρη

62' Φοβερή ευκαιρία για τον Άρη. Από εκτέλεση κόρνερ και λάθος έξοδο του Γλύκου, ο Πουλίδο σουτάρει από κοντά, αλλά η μπάλα σταματάει στα σώματα πάνω στη γραμμή!

61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.
Μετά από φοβερή κούρσα του Γιαννιώτα, ο Καπετάνος καένι το σουτ, όμως ο ΓΛύκος διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

53' Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, ο Αγκάνθο παίρνει την κεφαλιά αμαρκάριστος, όμως η μπάλα φεύγει πολύ άουτ

49' Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης βγαίνει τετ α τετ, σημαδεύει, αλλά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

47' Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη

46' Αλλαγές για τον Άρη. Οι Παπαστεριανός και Μαργαρίτης πέρασε στην θέση των Σούμα και Νταμαρλή.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Χαμός στην ΤΟύμπα!

44'
Ο Αθανασιάδης πανηγύρισε έξαλλα το γκολ και έβαλε το χέρι στο στόμα... δείχνοντας σιωπή!

43' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρομπέρ σηκώνει την μπάλα για τον Αθανασιάδη, ο οποίος με εξαιρετικό γυριστό από μακριά νικάει τον Βελλίδη και κάνει το 4-1. Απίστευτο γκολ, το ωραιότερο του ματς!

41' Σουτ του Αθανασιάδη, μπλοκάρει ο Βελλίδης

39' Γκολ για τον Άρη. Εκτέλεση κόρνερ, ο Καπετάνος παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Αγκάνθο με δεύτερη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1

38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.
Από εκτέλεση κόρνερ ο Καπετάνος παίρνει ωραία την γυριστή κεφαλιά, αλλά ο Γλύκος με εκπληκτική εκτίναξη διώχνει σε κόρνερ.

37' Κίτρινη κάρτα στον Κουμαλό

36' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Νέο σουτ του Λαζάρ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

34' Νέα καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο μπαίνει ωραία στην περιοχή, κάνει το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα φεύγει άουτ

32' Κίτρινη κάρτα στον Καπετάνο για θέατρο

31' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Κασναφέρη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.

30' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στρώνει με το στήθος στον Φωτάκη, ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή νικάει τον Βελλίδη και κάνει το 3-0!

27' Κίτρινη κάρτα σε Πουλίδο για τον Άρη και Κάτσε για τον ΠΑΟΚ.

27' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Αγκάνθο παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

26' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης βγαίνει ολομόναχος τετ α τετ, αλλά πλασάρει πάνω στον Βελλίδη

25' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καπετάνος γυρνάει, αλλά υπό πίεση ο Αγκάνθο δεν μπορεί να βάλει σωστά την προβολή.

23' Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ του Φωτάκη και ο Κατσικάς που πηδάει πολύ ψηλά, με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

15' Ο Αγκάνθο έπεσε μέσα στην περιοχή από «καθαρό» μαρκάρισμα του Κατσικά, σωστά ο διαιτητής άφησε το ματς να συνεχιστεί.

14' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κουμαλό πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη

12' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Στο 12' ο Ρομπέρ βγάζει την σέντρα από αριστερά και ο Λόρενς με τρομερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

11' Πρώτο σουτ για τον Άρη με τον Αγκάνθο, η μπάλα φεύγει απελπιστικά άουτ.

10' Ωραία σέντρα του Λίνο, μπλοκάρει με την δεύτερη προσπάθεια ο Βελλίδης.

10' Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά στο ματς και κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα. Κέρδισε και το πρώτο κόρνερ...

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Κατάθεση στεφάνων έκανε ο Σ.Φ. ΠΑΟΚ Κορδελιού για τους αδικοχαμένους φίλους της ομάδας.

Χαμός έγινε με την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, καθώς η Τούμπα πήρε πραγματικά φωτιά από τα δεκάδες καπνογόνα που άναψαν!

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κατσικάς, Κουμάλο,Λίνο, Έτο, Κάτσε, Λάζαρ, Φωτάκης, Ρομπέρ, Λόρενς, Αθανασιάδης.

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Σταφυλίδης, Γεωργιάδης, Πέλκας, Σαλπιγγίδης, Ιντζίδης, Γιάννου.

Άρης: Βελλίδης, Παπαζαχαρίας, Πουλίδο, Ψυχογιός, Καζναφέρης, Νταμαρλής, Κοέλιο, Σουνάς, Καπετάνος, Γιανιώτας, Αγκάνθο.

Στον Πάγκο για τον Άρη: Διούδης, Γιαννίτσης, Παντίδος, Αγγελούδης, Παπαστεριανός, Μαργαρίτης, Ασλανίδης.