Facebook Pixel . Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2012-12-08 20:27:00

. Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Ντε Βινσέντι κάνει το 0-2 για τον ΠΑΣ, ο οποίος παίζει με 10 λόγω της αποβολής του Πάντου. Ο Λίλα ειχε ανοίξει  το σκορ στο 49'. Ζωντανά η εξέλιξη του ματς από τον Sportdog.gr.

90' -Αλλαγή για τον ΠΑΣ στο 90' έξω ο Ντε Βισέντι, ο Αυγενίκου στην θέση του

85' -Αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Σίμωσης στη θέση του Βασιλόγιαννη

69' Δοκάρι για την Κέρκυρα. Ο Καραλής σούταρε, ο Φεγκρούς έδιωξε με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να απομακρύνεται.

64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά στη θέση του Γεωργίου

62' Γκολ για τον ΠΑΣ: Ύστερα από... λασπομαχία στην περιοχή της Κέρκυρας, ο Ντε Βινσέντι πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 0-2. Ο Τσουκαλάς είχε πιάσει αρχικά το σουτ, ο Αναστασόπουλος δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, ο Λίλα από κοντά πλάσαρε, ο Έντερ έδιωξε αλλά ο Ντε Βινσέντι δεν αστόχησε στην επαναφορά.

61' -Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραλής στη θέση του Τσοκάνη

58' Κοντά στην ισοφάριση η Κέρκυρα: Ύστερα από μακρινή εκτέλεση φάουλ, ο Έντερ πήρε την κεφαλιά η μπάλα κόντραρε στα πόδια αμυντικού του ΠΑΣ και πέρασε δίπλα από την εστία του Φγκρούς καταλήγοντας κόρνερ.

56' Αποβολή για τον ΠΑΣ και τον Πάντο για χέρι, υπερβολική η απόφαση του διαιτητή Κομίνη.

55' -Αλλαγή και την Κέρκυρα, βγαίνει ο Λεόν στην θέση του ο Διαμαντόπουλος

54' -Αλλαγή για τον ΠΑΣ, έξω ο Ίλιτς, ο Βίλα στην θέση του

49' Γκολ για τον ΠΑΣ: O Λίλα έπιασε ένα καλό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά από τον αέρα και καρφώθηκε στα δίχτυα του Αναστασόπουλου, ο οποίος ξεγελάστηκε.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45' Λήξη ημιχρόνου.

39' Γέμισμα του Ηλιάδη, ο Φεγκρούς μαζεύει την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

37' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ζουμπουλάκη να βγάζει πολύ ωραία σέντρα, ο Τσοκάνης αμαρκάριστος στην περιοχή του ΠΑΣ πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα όμως να περνάει ελάχιστα άουτ.

18:18 29' Το ματς ξαναρχίζει...

18:17 οι ποδοσφαιριστές μπήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο μετά από 10 λεπτά. Η βροχή σταμάτησε και ο αγώνας όπως φαίνεται θα ξεκινήσει.

18:07 28' Ο Κομίνης διέκοψε το παιχνίδι καθώς η βροχή πέφτει καταρρακτωδώς και δυσχεραίνει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

20' Δυνατό σουτ του Τζημόπουλου ο Αναστασόπουλος ήταν σε καλή θέση και απέκρουσε.

16' Πρώτη καλή φάση για την Κέρκυρα με το σουτ από τον Λεον να περνάει λίγο έξω από την εστία του Φεγκρούς

1' Έναρξη αγώνα

17:37 Άρχισε μετά από 22 λεπτά καθυστέρησης

17:36 Ο Κομινης πατάει χορτάρι και είναι έτοιμος να σφυρίξει την έναρξη.

17:31 Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Η βροχή καλά κρατεί...

17:28 Οι παίκτες τελείωσαν το ζέσταμα το παιχνίδι ξεκινάει σε λίγο.

17:25 Ο Κομίνης αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι, καθώς η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είναι σχετικά καλύτερη

17:21 Οι παίκτες πάντως συνεχίζουν την προθέρμανση. Έτσι όπως πάνε, αν ξεκινήσει το ματς θα καούν στο ζέσταμα...

17:20 Αναποφάσιστος ο διαιτητής Κομίνης αν τελικά θα γίνει η αναμέτρηση, αφού η έντονη βροχόπτωση δεν βοηθάει σε αυτό.

17:15 η έναρξη του αγώνα έχει καθυστερήσει λόγω βροχόπτωσης

Κέρκυρα (Mάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Ηλιάδης, Μπάρκογλου, Λεόν, Έντερ, Κοντοδήμος, Τσοκάνης, Ζουμπουλάκης, Βασιλόγιαννης

ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Λίλα, Πάντος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Ντε Βισέντι, Γεωργίου Τσουκαλάς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης