Facebook Pixel Απόλλων-Καλλονή 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)
| 2013-09-15 19:52:00

Απόλλων-Καλλονή 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθείστε ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα της Ριζούπολης.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Έξι λεπτά καθυστερήσεις στη Ριζούπολη.

90' Γκολ για τον Απόλλωνα: Ο Πετρόπουλος ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι.

76' Γκολ για τον Απόλλωνα: Ο Μαρσέλο πρόλαβε την έξοδο του Τζόρβα, έκανε σκαφτό πλασέ, τον κρέμασε και έκανε το 0-3.

69' Κίτρινες σε Αλβάρεζ και Αναστασιάδη.

69' Ένταση στη Ριζούπολη μεταξύ των παικτών και μικρή διακοπή.

68' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα για να μειώσει: Ύστερα από σουτ του Φαρινόλα μέσα από την περιοχή, ο Χουανλού έδιωξε στην γραμμή.

66' Γκολ για την Καλλονή: Ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάντρο, η μπάλα χτύπησε στο τείχος, ξεγέλασε τον Τζόρβα και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2.

58' Ακυρωνεται γκολ του Απόλλωνα από κεφαλιά του Πετρόπουλου, αφού ο 27χρονος επιθετικός υποδείχτηκε οφσάιντ.

53' Γκολ για την Καλλονή: Ύστερα από γέμισμα από αριστερά του Ποντάνι , ο Μανούσος με πλασέ έγραψε το 0-1!

52' Κίτρινη στον Λεοζίνιο

49' Σουτ του Χουανλού, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

41' Μεγάλη απόκρουση του Τζόρβα σε πλασέ του Μανούσου από κοντά.

40' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Έξω ο ΜΠλάζεκ, μέσα ο Μίνγκας.

31' Κακό σουτ του Μανούσου άουτ.

27' Κεφαλιά του Πετρόπουλου, πάνω στον Σιδεράκη.

22' Κίτρινες σε Παντελιάδη και Μανούσο.

20' Σουτ του Κόρμπου άουτ.

18' Σουτ του Μανούσου άουτ

8': Σουτ του Γκουέλα ο Σιδεράκης έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.

6': Ευκαιρία για την Καλλονή. Ύστερα από γέμισμα του Λεάντρο, ο Χουανλού βρέθηκε μέσα στην περιοχή ολομόναχος αλλά έκανε κακό κοντρόλ και  σουτ και η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

1' Έναρξη αγώνα

Απόλλων : Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Παπαζαχαρίας, Δεληζήσης, Κόρμπος, Αλβάρεζ, Γκουέλα, Μπλάζεκ, Εγκόν, Πετρόπουλος

ΑΕΛ Καλλονής : Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Λεάντρο, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Άλβες, Φαρία, Λεοζίνιο, Γκόμεζ, Μανούσος, Καζάκης