Facebook Pixel Έγινε του... Κολοβού!
| 2013-10-27 20:11:00

Έγινε του... Κολοβού!

Ο Απόλλωνας μπορεί να πήγε με το 1-0 στα αποδυτήρια, ο Πανιώνιος όμως με τα δύο γκολ του Κολοβού (63΄,78΄) γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη με 2-1!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Πανιώνιο, με τους Νεοσμυρνιώτες να τα βρίσκουν δύσκολα κόντρα στον Απόλλωνα, όμως ο Κολοβός στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε τη λύση.

Οι φιλοξενούμενοι παρά το γεγονός πως ο Πανιώνιος στην αρχή του αγώνα τους έκαναν φάσεις, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 21΄. Ο Φαρινόλα έβγαλε τη σέντρα και ο Μίνγκας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πάντως τα πράγματα άλλαξαν. Ο Πανιώνιος ανέβασε στροφές και με τον Κολοβό να παίρνει πάνω του την ομάδα, το ματς ήρθε... τούμπα. 1-1 στο 63΄ και 2-1 στο 78΄, με τους γηπεδούχους να αξίζουν τη νίκη με την εμφάνισή τους στην επανάληψη και φυσικά τον Κολοβό με τα δύο γκολ που σημείωσε να είναι ο mvp των Νεοσμυρνιωτών.