Facebook Pixel Ακόμα πιο ψηλά ο Εθνικός Γαζώρου
| 2013-11-30 22:01:00

Ακόμα πιο ψηλά ο Εθνικός Γαζώρου

Ο Εθνικός Γαζώρου νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας  στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών και πλησίασε στην κορυφή της βαθμολογίας του Βορείου ομίλου της Football League.

Στα πρώτα λεπτά οι "μαυραετοί" ήταν πιο δραστήριοι, ενώ στη συνέχεια οι παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη ισορρόπησαν την κατάσταση και στάθηκαν τυχεροί στο 29ο λεπτό, όταν το σουτ του Χρήστου Ρούτση από τα 25 μέτρα βρήκε στο δοκάρι του Ηλία Μέλκα.

Ανάλογη ήταν η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, με τη μόνη διαφορά ότι σημειώθηκε γκολ. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νταβόρ Σκέριαντς έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και εν συνεχεία ο Ιβάν Ναστέβσκι με προβολή χάρισε την τέταρτη εντός έδρας νίκη (σε πέντε αγώνες) στον Εθνικό Γαζώρου.