Facebook Pixel Μάρκο Λιβάγια: Με το πόδι στο... γκάζι ο Λιβάγια - Βρήκε ξανά δίχτυα δύο φορές - "Παραμιλούν" στη Χάιντουκ! (Vid)
| 2022-07-31 12:12:00

Ο Κροάτης επιθετικός συνεχίζει και φέτος τα εντυπωσιακά που κάνει στο Σπλιτ από την περσινή σεζόν.

Μάρκο Λιβάγια: Σε... καυτή κατάσταση είναι ο πρώην άσος της ΑΕΚ, αφού σκόραρε δις στην εκτός έδρας νίκη της Χάιντουκ επί της Βαραζντίν με 2-0 για την τρίτη αγωνιστική του κροατικού πρωταθλήματος.

Ο Μάρκο Λιβάγια άνοιξε το σκορ στο 29', ενώ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Υπενθυμίζεται ότι την περσινή σεζόν ο Λιβάγια σημείωσε 33 τέρματα και είχε επτά ασίστ σε 41 συμμετοχές σ' όλες τις διοργανώσεις με τη Χάιντουκ, ανανεώοντας το συμβόλαιό του μέχρι το 2027.