Facebook Pixel Sportdog.gr | Απίστευτο: Ο Μπουφόν έχασε με 4-2 από ομάδα τρίτης κατηγορίας στο ανεπίσημο ντεμπούτο του!
| 2018-07-15 15:20:00

4-2 ήττα για την Παρί...

Ήττα-σοκ με 4-2 από την Σαμπλί Τχέλε, που συμμετέχει στην τρίτη κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος, γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν!

Το πλέον ενδιαφέρον στοιχείο του αγώνα, ήταν τα δύο τέρματα που δέχθηκε στο -ανεπίσημο- ντεμπούτο του, ο Τζανλουίτζι Μπουφόν!

Ο 40χρονος, υπέπεσε σε πέναλτι, μόλις στο 5ο λεπτό και με αυτόν τον τρόπο δέχθηκε το «παρθενικό» του γκολ ως παίκτης της Παρί, ενώ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (σ.σ. δεν έπαιξε στο δεύτερο) μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του ακόμη μία φορά.